
Instalacja enova365 wraz z bazą demo - sposób 1
Instalację aplikacji należy wykonać będąc zalogowanym na użytkownika Windows posiadającym uprawnienia administratora. W poniższym wpisie instalacja aplikacji enova365 w wersji DEMO zostanie przeprowadzona w systemie operacyjnym Windows 10. Proces instalacji na starszych wersjach systemu Windows przebiega podobnie. W tym przypadku przed przystąpieniem do instalacji programu należy zainstalować oraz skonfigurować serwer baz danych, co zostało opisane tutaj.
Pobieramy plik - instalator programu enova365. Instalki programu zawsze udostępniamy Naszym Klientom na stronie tech.erpit.pl, skąd bez problemu można je pobrać. Należy tylko wybrać Instalatory enova365:
Następnie wskazujemy wersję enova365, którą chcemy zainstalować.
Zapisujemy instalator z rozszerzeniem exe:
Po pobraniu instalatora:
Otwieramy plik. Jeśli wystąpi taka potrzeba, zezwalamy aplikacji na wprowadzanie zmian na urządzaniu. Następnie Akceptujemy warunki umowy oraz przechodzimy Dalej:
W kolejnym kroku wskazujemy domyślną docelową lokalizację instalacji lub wskazujemy swoją i przechodzimy dalej:
Następne okno wyświetla dodatkowe opcje (Dodatki do programu enova365), na jakie możemy zgodzić się podczas instalacji. Dodatki te są opcjonalne, a dodatek AWW licencjonowany. SQL Server natomiast mamy już zainstalowany. Przechodzimy do kolejnego kroku.
W kolejnym oknie możemy zgodzić się na instalacje skrótu do programu na pulpicie.
Trwa instalacja programu. Czekamy na jej zakończenie.
Po zainstalowaniu programu enova365 z pozycji ostatniego okna możemy od razu uruchomić program, zapoznać się z ulotką zmian w wersji oraz wyświetlić warunki gwarancji.
Uruchamiamy program enova365 i przechodzimy do tworzenia bazy demo. Z górnego paska wybieramy Nowa baza danych -> Nowa baza MS SQL:
Zobaczymy następujące okienko:
Uzupełniamy dane. Najważniejsze i obowiązkowe do wypełnienia pola to: Nazwa serwera bazy danych - pozostawiamy domyślne, Nazwa firmy - określamy nazwę firmy, Nazwa bazy danych - pole uzupełni się automatyczne po wpisaniu nazwy firmy - można je zmienić, ale nie jest to konieczne. Odradzamy wprowadzanie spacji w nazwie bazy danych. Opcjonalnie możemy wprowadzić opis bazy danych. Zaznaczamy pole Aktywna na TAK. Uzupełnione dane:
Klikamy OK. Otrzymujemy komunikat, że w wskazanej lokalizacji nie ma bazy danych. A więc tworzymy nową bazę danych.
Wybieramy czy baza testowa ma zawierać pakiet srebrny czy złoty enova365. Możemy wypełnić bazę przykładowymi danymi demonstracyjnymi, aby baza nie była pusta. Możemy skorzystać z darmowej i pełnowymiarowej licencji demonstracyjnej, co czynimy lub wgrać własną, wykupioną licencję na program. (Co przedstawimy niżej).
Kolejno, możemy wybrać według jakiego wzorca zostaną uzupełnione dane w naszej bazie:
Tworzenie bazy danych:
Po krótkiej chwili baza danych i program jest gotowy do użytku:
Powyżej zaprezentowaliśmy Państwu instalację bazy demo wraz z licencją demonstracyjną. Jednak na naszej bazie demo możemy wykorzystać wykupioną licencję na program. Będąc w poniższym oknie podczas instalacji interesuje nas sekcja Licencja robocza. Wybieramy opcję Wprowadź licencję:
Mamy tutaj dwie możliwości. Możemy wskazać licencję w rozszerzeniu XML (Czyli, musimy wypakować plik z folderu ZIP) lub wskazać na zainstalowaną licencję (co jest możliwe jeśli na stanowisku już kiedyś instalowaliśmy licencję). Instalacja licencji została opisana tutaj, jednak by skorzystać z tej opcji musimy posiadać bazę w enova365. My wybieramy opcję Wczytaj licencję z pliku:
Przechodzimy do lokalizacji pliku i go wskazujemy oraz otwieramy:
Po wskazaniu pliku licencja zostaje wczytana do programu. Potwierdzamy przyciskiem OK:
Program powraca do okna instalacyjnego, w którym widzimy numer naszej licencji. Przechodzimy dalej:
Tworzenie bazy danych:
Po krótkiej chwili baza danych i program jest gotowy do użytku: