Co kryje się pod słowem aktualizacja?

Większe jak i mniejsze błędy wymagają poprawek, w życie wchodzą coraz to nowsze zmiany, które zostają zapisane w przepisach lub też powstają nowe funkcjonalności. Te i wiele innych powodów przyczyniają się do aktualizacji enovy365. Tylko jak za tymi zmianami nadążyć? Jak zaktualizować program?
Opcja za pomocą, której możemy tego dokonany to sam program enova.

Przed dokonaniem aktualizacji zalecamy wykonać archiwizacje bieżącej wersji bazy enova365.
Jednym ze sposobów sprawdzenia czy korzystamy z aktualnej wersji programu jest wybranie z menu Pomoc -> Sprawdź wersję programu

Następnie otrzymamy informację czy dostępna jest nowa wersja do pobrania w porównaniu do tej, którą posiadamy. Klikamy przycisk "Tak".

Po zatwierdzeniu zostaniemy przekierowani na stronę www. Uzupełniamy dane celem pobrania i zainstalowania najnowszej wersji.

Po instalacji pobranej wersji logujemy się do bazy i dokonujemy jeszcze raz weryfikacji czy działamy na najnowszej wersji programu enova365. Poprzez wybór z menu Pomoc -> Sprawdź wersję programu. Powinien pojawić Nam się stosowny komunikat.

Bądź wybranie drugiej z opcji Pomoc -> Sprawdź nową wersję programu. Różnica pomiędzy pierwszym wariantem jest znacząca. Bez względu na to jaką wersję enova365 posiadamy to zostaniemy przekierowani na stronę do pobrania najnowszej wersji.