Produkcja - generator podzleceń
Od wersji 2204.
Generator podzleceń to nowa czynność dostępna z poziomu listy zleceń bądź na danym zleceniu, która ma zastosowanie w przypadku, gdy wyrób gotowy składa się z wielopoziomowej struktury (czyli do wytworzenia potrzebuje innych półproduktów). Funkcjonalność ta pozwala za pomocą jednego kliknięcia myszy wygenerować wielu zleceń podrzędnych na półprodukty, wiele poziomów w dół.
WAŻNE! Należy przy tym pamiętać, że mechanizm ten wymaga poprawnej konfiguracji relacji pomiędzy dokumentem zlecenia produkcyjnego ZP, a zleceniem produkcyjnym wewnętrznym ZPW. Jeżeli struktura jest bardziej zagnieżdżona to należałoby również zdefiniować relacje pomiędzy dokumentem ZPW, a ZPW.
Opis funkcjonalności
Skorzystamy z bazy demonstracyjnej produkcja namiotów, gdzie taka relacja pomiędzy ZP, a ZPW jest już utworzona.
Namiot ten potrzebuje dwóch półproduktów, jest to stelaż namiotu oraz worek namiotu.
Po kliknięciu opcji Generuj Podzlecenia pojawia się okno parametrów, w którym użytkownik może zdecydować m.in. na jaką ilość chce wygenerować półprodukty i czy uwzględnić dodatkowe parametry jak np. "Stan magazynu" itp.
W oknie Generuj podzlecenia dostępne są parametry tj.:
- Pełna ilość (zaznaczony parametr wygeneruje podzlecenia na pełną ilość z uwzględnieniem: rezerwacji, wystawionych ZPW i RWP)
- Ilość własna (parametr aktywny po odznaczeniu "Pełna ilość" - skutkuje wystawieniem podrzędnych ZPW na dokładnie taką ilość jak wprowadzona)
- Stan magazynu
- Zamówienia odbiorcy
- Zamówienia dostawcy
- Stan produkcji
- Stan zapotrzebowania
WAŻNE! Dodatkowo możemy wskazać, które opcje chcemy mieć domyślnie - "Ustaw jako domyślne". Przy każdym kolejnym uruchomieniu czynności "Generuj podzlecenia" wybrane parametry będą już zaznaczone.
Przykład #1
Wprowadzamy ilość własną. W takiej sytuacji generator powinien wystawić zlecenie podrzędne na taką ilość jak była wprowadzona.
Przykład #2
Gdy wrócimy do zleceń i wygenerujemy zlecenia podrzędne z parametrem Pełna ilość z wcześniejszą rezerwacją na 50 szt produktu to na dokumencie ZPW powinno być to ujęte. Co możemy zobaczyć na poniższych screenach.