Obrotem magazynowym nazywamy przyjęcie towarów rejestrowanych za pomocą dokumentów jakie otrzymujemy od faktur zakupów otrzymanych od kontrahentów. Natomiast wydania magazynowe odbywa się przez fakturę sprzedaży. Więc stan magazynowy to różnica między tym co zakupiliśmy, a tym co sprzedaliśmy.
Program enova365 umożliwia Nam wystawienia tych dokumentów. Chcielibyśmy pokazać Państwu jak takie dwa procesy wyglądają.

Przechodzimy do zakładki Handel -> Zakup -> Faktury zakupu i tworzymy Nowy zakup, wprowadzamy kontrahenta, numer obcy dokumentu, towary.


W systemie tworzy Nam się dodatkowo dokument magazynowy, który możemy znaleźć w Relacjach. Wygląda on identycznie do wcześniejszego dokumentu. Zatwierdzenie głównego dokumentu spowoduje zatwierdzenie tak naprawdę również tego dokumentu magazynowego i towary znajdą się na stanie. Dwa w jednym, czyli powstał nam dokument Faktura zakupu i jednocześnie powstał nam dokument PZ.
Kolejny etap to Sprzedaż. Wystawiamy fakturę sprzedaży dla jakiegoś kontrahenta, wybieramy towary jakie mają być sprzedane, ustalamy cenę.


W tle powstaje również dokument wydania magazynowego, który tutaj ma operację magazynową. Możemy ten dokument obejrzeć.Zatwierdzenie takiego dokumentu w tym wypadku generuje wydruk